Sabun Paketleyerek Ek Gelir Elde Edin

Sabun Paketleme

Sabun Paketleme Nedir? Sabun Paketleme Ne Kadar Kazandırıyor? Sabun Paketleme İşi Nasıl Yapılır? Evde Sabun Paketleme İşi İçin Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir? Evde Sabun Kutulama İşi için Firmalar Hangileridir?

Sabun Paketleme Nedir?
Ek gelir sağlamak için günümüzde birden çok iş bulunmaktadır. Bunlardan bazıları da hediyelik eşyaların yapımı ve bazıları da özel günler için yapılan ürünlerden oluşmaktadır. Hem öğrenciler için, hem ev hanımları için ve aynı zamanda çalışan kadınlarımız içinde boş vakitlerini kazanca çevirecek işlerle sizleri tanıştırmaktayız. Boyamalar, örgüler, isimlikler gibi çeşitli ürünlerin yapılması ek gelir sağlamak için birer fırsattır. Ancak son zamanlarda birden popüler olan paketleme işleri de sizlere büyük kazançlar elde ettirmektedir.

Kına paketleme, çorap paketleme ve sabun paketleme gibi birden fazla paketleme işleri mevcuttur. Siz de en çok talep gören sabun paketleyerek ek gelir elde edin. Özellikle büyük şehirlerde fabrikaların çoğu sabun paketleme işine önem vermemektedir. Siz de bu durumu kendi avantajınız haline getirebilirsiniz. Sizlerden istenilen ise verilen rengârenk ve kokulu sabunları, yine değişik renk ve model de olan paketlere uygun bir şekilde yerleştirmenizdir. Böylece şirin ve birbirinden güzel paketler oluşturmuş olacaksınız.

Sabun Paketleme Ne Kadar Kazandırıyor?
Tahmini olarak günde 500 adet yapabileceğiniz söyleyebiliriz. Hem basit hem de zaman almayan bu işle aylık olarak büyük gelirler sağlayabilirsiniz. Paketleme işlemi kolay olduğundan akşamları eşlerinizden de yardım isteyebilirsiniz. Öğrenciler içinde çok uygun bir ek iş olabilir. Hem derslerini ihmal etmeyecek, hem de kolaylıkla para kazanmış olacaklardır.

İster bir firma ile anlaşın, isterseniz de kendiniz bu güzel paketlerden oluşturup satışa çıkartabilirsiniz. Firma ile anlaştığınız zaman ise istedikleri ya da sizlerden talep ettikleri miktara ve de zamanında teslim etme konusuna mutlaka dikkat edin. Aksi takdirde sizler için sıkıntı yaratabilir. Sadece dikkat etmeniz gereken husus bu değildir. Firmalara şahsınıza ait önemli bilgileri de vermekten kaçınınız. Yoksa bazı dolandırıcıların kurbanı olabilirsiniz.

Sabun Paketleme İşi Nasıl Yapılır?
Hediyelik sabun paketleme işi biraz detay isteyen bir ek iş modelidir. Farklı renk ve kokuda ki sabunları yine farklı renklere sahip tül bezlere ve renkli kurdele iplerine bağlamanız gerekiyor.


Handmade Soap Packaging | Plastic Free | Soap Labels | Wax Seals | Soap Company Branding

Farklı renklerde ki sabunlardan bir tanesini alıp, çeşitli renklerde tülün içerisine koyup sabunu renkli kurdele ile bağlamanız gerekmekte. Bazı firmalar kurdelelerin ucuna ufak not kağıtları da koymanızı isteyebilir sizden. Hediyelik sabun paketleme işin de en önemli detay yapacağınız kurdelenin sağlam bir şekilde bağlanması açılmamasıdır. Paketlemesini bitirdiğiniz sabunları ufak sabun paketlerine dizdikten sonra ağızlarını kapatıp kolilere dizmeniz gerekir. Bütün işlemleri sırası ile yaptıktan sonra sabun paketleme işini bitirmiş olursunuz. Paketleme işini yaparken size lazım olacak tüm malzemeyi firma size teslim edecek. Nedir bu malzemeler;

 • Tül bez
 • Kurdale
 • Makas
 • Ufak not kağıtları
 • Sabun paketleri
 • Paketler için koli
 • Koli bandı
 • Maket bıçağı

Malzemeleri firmadan teslim aldığınızda size paketleme hakkında bilgi verilecektir. Numuneler ile örnekleyen firma, paketlemeniz hakkında size yol göstermiş olacaktır.

Evde Sabun Paketleme İşi İçin Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?
Evde sabun paketleme işi kolay ve zevkli bir iştir, yorucu değildir fakat yine de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

 • Evde sabun paketleme işi yapacak olanların ciddi olarak işlerini yapması gerekmektedir.
 • Üretici firmanın istediği ölçüde paketleme yapılmalı bunun dışında bir paketleme yapılmamalı, standart ne ise o yapılmalıdır.
 • Paketlemeler, firmanın verdiği ambalajlar ile yapılmalıdır.
 • Paketleme malzemeleri etkin olarak kullanılmalıdır.
 • Evde sabun paketleme işi vaktinde ve eksiksiz olarak yapılmalıdır.
 • Paketleme sırasında sabunlara bir zarar verilmemelidir.

Evde sabun paketleme işi yapmak isteyenler çevrelerinde bu işleri yapan firmalar ile görüşmeli ya da bu firmaların ilanlarını takip etmelidir. Evde sabun paketleme işi zevklidir ve para kazandırmaktadır. Bu işler özenle yapıldığı taktirde firma ile uzun vadede çalışarak para devamlı olarak para kazanmak mümkündür.

Evde Sabun Kutulama İşi için firmalar
Türkiye genelinde evde sabun paketleme ve kutulama işi veren birçok firma bulunmaktadır. Evlere sabun işi için firmaları fabrikalar ve kişiler alım yapmaktadır. Sizlerde evde sabun paketleme işine girmek istiyorsanız aşağıya yorum bırakabilirsiniz. Böylelikle evde sabun paketleme işi veren sabun fabrikaları ve firmaların sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

İŞKUR evde paketleme işi veriyor mu?
Evde kolaylıkla yapılabilecek pekçok iş bulunmaktadır. Bazı sabun firmaları İŞKUR aracılığı ile evlerinin ortamında paketleme işi yapabilecek personel aramaktadır. Bu tip ilanlar işkur resmi sitesi tarafından il bazında zaman zaman yayınlanmakta, kendisine uygun olduğunu düşünenler ise başvurularını gerçekleştirerek bu tip iş imkânlarından yararlanmaktadırlar. İŞKUR tarafından yayınlanan bu tip ilanlara başvuru yapabilmek için hali hazırda iş arayan statüsünde olmanız, İŞKUR kayıtlarında aktif bir üyeliğe sahip olmanız gerekmektedir. Verilen ilanlara kolaylıkla başvuru yapabilmeniz için yayınlanan ilanın alt bölümündeki başvur butonuna tıklayarak, başvurularım ekranından da başvuru takibinizi işe kabul edilip edilmediğinizi görebilirsiniz.
https://www.iskur.gov.tr/

Ayrıca evde yapılabilecek ev işlerine şunları örnek verebiliriz;

Evde Düğme Paketleme İşi
Türkiye de ekonomik şartlar göz önünde bulundurulduğunda bir çok aile için geçinmek çok zor bir hal almış durumda. İşte bu yüzden ev kadınları, öğrenciler ve emekliler ek iş yaparak evden çalışarak para kazanmak istiyorlar. Ev kadınlarının tercih ettiği iş modeli arasında paketleme işleri gelmekte. Evde basit paketleme işleri ile güzel kazançlar elde etmek mümkün.

Evde paketleme işleri arasında en çok kazandıran iş modeli düğme paketleme işi olarak bilinmekte. Çeşitli boylarda gömlek, ceket ve pantolon düğmesini paketleyerek ek gelir sağlayabilirsiniz.

Evde Zarf Paketleme İşi
Belirli bir standartta geçinebilmek ve rahat yaşayabilmek için para kazanmamız gerekmekte. Günümüz ekonomik şartlarını göz önünde bulundurduğumuz da, sadece tek bir iş de çalışarak rahat bir yaşam sürmek maalesef ki mümkün olmuyor. Bu yüzden de gün içerisinde kalan boş vaktini değerlendirmek isteyen bir çok kişi, evde ek iş yaparak para kazanıp aile bütçesine katkı sağlıyor.

Herkese oranla ev hanımlarının yada öğrencilerin yada emeklilerin gün içerisinde daha fazla boş vakitleri oluyor. Bu yüzden bu tür işlere en çok başvuruyu bu kişiler yapıyor. Genelde paketleme, katlama, temizleme yada kutulama işleri en çok ek gelir getiren iş modelleri arasında yer alıyor.

Evde Kürdan Paketleme İşi
Evde kürdan paketleme işi ek gelir getiren işlerden birisidir. Oldukça kolay ve rahat bir şekilde yapılmakta olan evde kürdan paketleme işi ister tek başınıza isterseniz de grup halinde yapabileceğiniz bir iştir.

Evde Çorap Paketleme İşi
Günlerinin tamamını evde geçiren, ev işleri ve minik çocukları ile ilgilenen ev hanımları; evde oturmaktan sıkılan büyüklerimiz, henüz bir iş sahibi olamamış genç arkadaşlarımız bugünlerde birçok sektörde, bolca firmanın sunmuş olduğu evde ek iş fırsatlarına talep göstermektedir. Son zamanlarda oldukça popülerleşen evden ek iş yapma sektöründe her geçen gün yeni iş kolları ortaya çıkmaktadır. Bu yen çıkan iş kollarından birisi de evde çorap paketleme işidir.

ADS
4/5 - (6 votes)
(Visited 2.128 times, 1 visits today)

Related posts

14 Thoughts to “Sabun Paketleyerek Ek Gelir Elde Edin”

 1. Ayşe Tokyay

  Sabun paketleme işi almak istiyorum üstelik sayımızda çok öğlen 14 ten sonra tüm gün bu işle uğraşabiliriz

 2. Nurgul Yilmaz

  Merhaba evde sabun paketleme isi istiyorum.Yardimci olurmusinuz.

 3. Berrin Taş

  Merhaba öğrenciyim acil işe ihtiyacım var.Sabun paketleme işi istiyorum.

 4. Edanur savcı

  Kolay gelsin evde paketleme yapmak istiyorum geri dönüş yapar mısınız küçük çocuğum olduğu için çalışamıyorum evde iş imkanlarına bakıyorum

 5. Gülcan

  Slm evde sabun paketleme işi yapmak istiyorum ankara etimesgutta oturuyorum

 6. Ayşe Aydoğdu

  Evde paketleme yapmak istiyorum ihtiyacım var

 7. Kadir Özkaya

  Merhaba evde paket yapmak istiyorum. Sabun hediyelik eşya vs. 05304669697
  ozkayakadir53@gmail.com

 8. Zübeyde Karaman

  Merhaba bende paketleme işi yapmak istiyorum ama güvenilir bir yer bulmak maalesef çok zor. En kısa zamanda dönüş bekliyorum iyi çalışmalar.

 9. Münire

  Sabun paketleme işini istiyorum çokta iyi yaparım ek işe çok ihtiyacım var

 10. Elmas

  Selamlar ben ve annem bu işi yapmak istiyoruz. Daha önce evde tekstil ve paketleme işleri yaptığımızdan dolayı deneyimimiz var. En kısa sürede dönüş yapmanızı umuyorum. Kolaylıklar diliyorum.

 11. Berivan

  Merhabalar iyi günler bende evde sabun paketlemek istiyorum sizden bilgi alabilir miyim rica etsem.

 12. Meryem

  Merhaba bende evde paketleme yapmak istiyorum lütfen yardımcı olın

  1. NUR

   Merhaba ben de paketleme işi yapmak istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim

  2. Derya

   Evde paketleme işi yapmak istıyorum

Leave a Comment