Nasıl Sabun Satarım?

sabun-sergisi

Doğal Sabun Yaparak Para Kazanmak
Hobilerin paraya dönüştüğü devrimizde, ev hanımları ve hobi sahipleri tarafından en çok kullanılan para kazanma yöntemlerinden biriside sabun yaparak satmak. Eğer sabun yapımı hakkında bilgim az diyorsanız şu yazımızı okuyarak başlayabilirsiniz.
Sabunlarınızı üretmek, harmanlamak, renklendirmek ve mükemmelleştirmek için çok zaman harcadınız ve artık bunları satmaya hazırsınız.

Aşağıda, ürünlerinizi satmadan önce düşünmeniz ve yapmanız gereken birkaç şey bulabilirsiniz. Nasıl ve nerede satılacağıyla ilgili bu önerilerin size fikir vereceğini düşünmekteyiz.

Markanızı Oluşturun
Ürününüzü mükemmelleştirdiniz ve sabunlarınızı satmanın yollarını arıyorsanız, ancak bekleyin! İlk adımınız marka oluşturmak olmalıdır. Markanızı oluşturduğunuzda, işiniz ve ürünleriniz için birleşik, birbirine bağlı bir ‘görünüm ve his’ yaratırsınız. Sabun satma konusunda önemli bir adım. Müşterilerinize anında tanınabilir olmanızı sağlayacak ve bu da satış fikirlerini uygulamayı daha çabuk hayata geçireceksiniz.

Nerede Yaratıcılık Orada Bereket

Yaratıcılık, yeni ve bir şekilde değerli bir şey oluşturma olgusudur. Kişinin kendini anlatmasının değişik yollarından biridir. Yaratıcılığı arttırmak için çeşitli yöntemler önerilmiştir. Yaş ilerledikçe yaratıcılık ters orantılı olarak düşer. Bunun nedeni hayal gücümüzün nasırlaşmasıdır. Bu iş için yaratıcılık en öncelikli konudur. Bu nedenle biraz çocuklaşmaya ihtiyacımız var. Hayal gücümüzü ortaya çıkarmak için varsa çocuğunuzu izleyin ya da çevrenizdeki çocukları gözlemleyin. Bu size çok farklı fikirler elde etmenize yardımcı olacaktır. Deneyin ve izlenimlerinizi bizle paylaşın…

Bunu da oku :  15 Ekim Dünya El Yıkama Günü

Web Sitesi Oluşturun
Çağımızda bırakın kurumsallaşmaya giden oluşumları, kişiler bile kendilerini deklare ederken intermeti kullanmak zorunda. Sosyal medyadan yararlanacaksınız elbette ki fakat öncelikle kendinize ait bir sitenizin olması kalıcı olarak size ait bir kimlik oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Dünyaya kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı göstermenin en güzel ve ekonomik yolu.

Ürünlerinizi doğrudan sitenizden satmazsanız bile, Facebook, Twitter, İnstagram, Pinterest sayfası vb. sosyal medya mecralarından müşterilerinizi yönlendirebilirsiniz.

On-Line Piyasalarına Katılın
Çok insan bir çevrimiçi alışveriş merkezinde alışveriş yapmaktır Online alışveriş sitelerine üye olarak sabunlarınızı pazarlayabilir, satışta harika işler çıkarabilirsiniz.. Çok az parayla, harika ürünlerinizi sergileyecek bir çevrimiçi mağaza kurabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolaydır ve süreç boyunca size yardımcı olacak öğreticiler vardır.

Ürünlerinizi Perakende Satışa Sunun
Organik ürün satan mağazalara katılın ve ürünlerinizi orada satın. Muhtemelen yukarıda saydığımız yollardan daha yavaş sürede amacınıza ulaşabilirsiniz ama bu satış serüveninde esneklik sunmak zorundasınız.

Alternatif Yollara Açık Olun
Tanıtım ve potansiyel müşteri etkenleri çok farklı bileşenlere sahiptir. Hiç beklemediğiniz bir zaman ya da mekanda hayal ettiğiniz satışı yapar bulabilirsiniz kendinizi. Bu nedenle ön yargılı olmayın, araştırma, sorgulama ve gözlemden çekinmeyin. Fırsat olarak önünüze çıkan bir durumu, hazırlıklarınızda tamam ise çekinmeden değerlendirebilirsiniz.

Bunu da oku :  Sabun Sektörü

Organik fuarlar, festivalleri ve yerel topluluk etkinlikleri girmeyi deneyin. Bu mekânlar sizi oralara götürür, sizi tanımalarına ve mallarınızı satmaya teşvik eder.

Sabunlarla ilgili Etkinlikler Düzenleyin
İşte gerçekten harika sabun satma fikri daha.. Hamam organizasyonu oluşturabilir orada sabunlarınızı tanıtıp satabilirsiniz. Ürünlerinizi pazarlamak ve gerçekten müşterilerinizi tanımak için harika bir yoldur.

1/5 - (1 vote)
(Visited 2.840 times, 1 visits today)

Related posts

2 Thoughts to “Nasıl Sabun Satarım?”

  1. yasemin y.

    En iyi pazarlama, kulaktan kulağa yayılandır.
    Yenidoğan Bebek, Yeni İş, Geçmiş Olsun, Doğum Günü ya da sadece içinizden geldiyse sevdiklerinizin özel günlerinde yanlarında olmak için internetteki Sabun Aranjmanlarına göz atmalısınız. Sabun Aranjmanları, normal çiçeklere oranla daha uzun ömürlü kullanımları ve yaydıkları bitmeyen hoş kokularıyla, en çok tercih edilen hediyelerden biri olduğundan bu tarz bir hediye göndererek sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

  2. Emine Kutlu

    Her yerde bulabileceğiniz ham maddelerle ve kalıplarla sabun yapabilir, bundan para kazanabilirsiniz.

Leave a Comment