Kurutulmuş Çiçekli Sabun Yapımı

cicekli-sabun

Ev yapımı çiçek sabunu yapmaya hazır mısınız? Hiç sabun yapmamış dahi olsanız, bunun bu kadar kolay olduğuna siz bile şaşıracaksınız. Hem dekoratif amaçlı kullanabilir hemde sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Kullanacağınız silikon kalıplar, temel bloklardan, kalplere, hayvan figürlerinden, çiçek şekillerine kadar bir sürü formda kullanabilir, sabunlarınız da kendi zevkinizi yansıtabilirsiniz.

İhtiyacınız olan şeyler:
– Gliserin sabun bazı
– Ölçüm fincanı
– Kurutulmuş çiçek yaprakları
– Silikon kalıp

Yapılışı:
1. Açık gliserin sabun bazı bloğu ile başlayın. Sabun tabanını küplere ayırın, böylece eritilmesi daha kolay olacaktır.

2. Küpleri mikrodalgaya dayanıklı bir ölçüm kabına yerleştirin ve sabun eriyene kadar 30 saniyelik aralıklarla ısıtın. İsterseniz koku için biraz esansiyel yağ ekleyebilirsiniz.

3. Bir silikon kalıp seçin. Hobi marketlerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

4. Kalıba biraz kuru çiçek yaprakları serpin. Kurutulmuş yapraklar taze olanlardan daha iyi sonuç verecektir, çünkü taze yapraklar sıcak sabun tabanından ayrılır.

5. Sabun tabanını kalıplara dökün. Çiçek yaprakları üstte yüzer, bu yüzden yüzeyin altından aşağı itmek için bir karıştırıcı kullanın.

Bunu da oku :  Ballı Sabun Tarifi

6. Sabunun 24 saat boyunca sertleşmesine izin verin. Ardından, kalıpların altından yukarı doğru iterek sabunları çıkartın.

Taze Çiçek Nasıl Kurutulur?
Evinizin havasını değiştirmek, daha ferah ve güzel bir atmosfer yakalamak için pek çok şey yapabilirsiniz. Yapabileceğiniz şeyler arasında son yılların popüler yöntemi olan taze çiçek kurutma yöntemi de bulunmaktadır. Çiçeğin hem yapısının hem de görüntüsünün bozulmadan kurutulması, bazı yöntemlerle mümkün olmaktadır. Taze çiçeği bozulmadan kurutmak için yapmanız gereken, uygun bir ortam yaratmak olacaktır. Hava ile kurutma yönteminde, ışık almayan veya çok loş bir ışığın bulunduğu bir ortam uygun olacaktır. Ortamda nem, toz, kir gibi zararlıların bulunmamasına özen göstermelisiniz. Şartların en uygun olduğu ortamda kurutulan taze çiçekler, renklerini ve yapısını koruyacaktır.

Kurutulmuş Çiçeklerden Neler Yapılabilir?
Kurutulmuş çiçekler, evinizde dekorasyon eşyası olarak kullanılabilir. Yukarıda belirtilen yöntemi doğru bir şekilde uyguladığınızda, rengarenk çiçeklerden oluşan bir bahçe bile elde edebileceksiniz. Vazolarda veya daha dekoratif saklama araçlarında muhafaza edilecek olan kurutulmuş çiçeklerinizi, evinizin dilediğiniz yerine koyabilirsiniz. Evinize veya tercih ettiğiniz herhangi bir mekana harika bir atmosfer katacak olan bu çiçekler, son yıllarda oldukça popüler görülmektedir.

5/5 - (10 votes)
(Visited 1.284 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment