Sarımsaklı Sabun Tarifi

sarimsak-sabun

Sarımsaklı Sabun

Saç dökülmesi bir çok kişinin ortak yaşadığı sorunlardan biridir. Stres, kimyasal ve kozmetik ürünler, genetik, vitamin eksikliği saç dökülmelerini beraberinde getirmektedir. Saçlarınıza bugüne kadar uyguladığınız bir çok ürün, saçlarınızın dökülmesine engel olamamıştır. Bu nedenle bitkisel ürünleri denemeye başlayabilirsiniz. Sarımsağın bir çok konuda faydası ve olumlu etkileri bilinmektedir. Saçlarınızın gürleşmesini dökülmesini istemiyorsanız, sarımsaklı sabunu kullanmaya başlayabilirsiniz. Hiçbir şekilde içinde kimyasal madde barındırmayan mucize sabun, saçlarınızla buluştuğu andan itibaren gözle görülür bir mucizeye tanıklık etmenizi sağlayacaktır.

Sarımsaklı Sabun Faydaları Nelerdir?

Sarımsaklı sabun tutam tutam dökülen saçlarınızı tedavi edecek en etkili içeriklere sahiptir. Sarımsağın suyuyla hazırlanmıştır ve güvenilir aktarlardan temin edebilirsiniz. Uzun süredir dökülen saçlarınızın kelliğe ulaşmasına engel olacak bir mucizeden bahsediyoruz. Saçlarınızın gür, parlak ve güçlü olmasını sağlayacak özelliklere sahiptir. İhtiyacınız dahilinde Sarımsaklı Sabunu gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca sürekli yağlanan saçlarınızı da tedavi edecek, saç derinizin de sağlıklı olmasına etkili çözüm getirecektir. Sarımsağın etkisinin sadece saç derisi üzerinde olacağından şüpheniz olmasın. Kokusu kesinlikle olmayacak, rahatsız etmeyecektir.

Sarımsaklı Sabun Nasıl Kullanılır?

Sarımsaklı sabun saçların dökülmesini, seyrelmesini, kepek oluşumunu önleyen özelliklere sahiptir. Özellikle saç derinize nüfus ederek sağlıklı saç köklerine kavuşmanızı sağlayacaktır. Kimyasal katkı içermeyen 200 derecede kaynatıldıktan sonra tahta kalıplar da iple şekil verilen organik sabunlardır. Sarımsağın faydaları sağlık açısından çok önemlidir. Şimdi de güzellik için adeta iksir görevi gördüğü kaçınılmaz olacaktır. 50’ ye yakın organik sabun güzelliğinizi taçlandıracaktır. Bu güne kadar denediğiniz bir çok ürün etkisini göstermediyse, sarımsaklı sabun bu konuda oldukça etkili olacaktır. Osmanlı’ dan gelen güzellik olduğu bilinen karışımlar sadece sarımsaklı sabunla son bulmuyor. Saçlarınız sağlıkla uzamaya devam ederken, artık dökülmesi sona erecektir.

Saç dökülmelerine karşı doğal yöntemler ile fayda bulmak isteyenler için ev yapımı saç dökülmesine karşı etkili Doğal sabun tarifi hazırladık. Doğal saç dökülmesini engelleyen sarımsaklı sabun tarifi için;

Sarımsaklı Sabun Yapımı Malzemeleri :

5 gram Defne yağı
5 gram Hindistan cevizi yağı
10 gram badem yağı
5 gram sarımsak yağı
5 gram Biberiye yağı
5 gram limon yağı
5 gram lavanta yağı
5 gram Hint yağı
5 gram Argan Yağı
30 gram zeytinyağı
25 gram Saf su
11 gram kostik
Bir çimdik kaya tuzu

Sodyum hidroksit yani kostik maddesi zararlı bir kimyasaldır. Neden bu maddeyi kullandığımızı bu yazımızda okuyabilirsiniz. Kostik (NAOH) Sabun yapımında Temel malzemedir ve lavabo açıcı olarak da satılmaktadır. Kostiğin zararları ve ilk defa kostik ile sabun yapıyorsanız kostik güvenliği yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Genel olarak kostikle yapacağımız su karışımı açık havada yapılmalı kesinlikle koruyucu gözlük, eldiven ve maske kullanılmalı, bu işlem çocuklardan uzak tutulmalıdır. Çünkü açığa zehirli bir gaz yayılmakta ve bu karışıma kesinlikle elinizi ve vücudunuzu değdirmemeniz gerekmektedir. Açığa çıkan gaz da zehirli olduğu için açık havada balkonda veya cam önünde yapmanızı tavsiye ederiz. Kostik ile su karışıp karışım soğuduktan sonra kalan evde sabun yapımı işlemini istediğiniz yerde yapabilirsiniz (ev, ofis, tv karşısında vb.)
Yaptığımız sabun yapım işleminin ismi Cold proses yani soğuk pres yöntemidir.

Saç dökülmesine karşı etkili ev yapımı doğal sabunumuzda kullandığımız yağların tamamı saç dökülmesine karşı oldukça etkilidir. Saç dökülmeleri, genelde saç diplerinde biriken mikroplar ve bakterilerin saçın zayıflamasına neden olmasındandır. Bu sabunda kullandığımız yağlardan Defne yağı, saç derisinde kan dolaşımını hızlandırarak saç derisine canlılık vermekte ve bu sayede saçı güçlendirerek dökülmesini engellemektedir.

Biberiye yağı, sarımsak yağı gibi yağlarda saç derisinde oluşan mikropları öldürerek, saçın sağlıklı bir şekilde kalıcı olmasını sağlamaktadır. Saç dökülmesine karşı etkili sabunumuzda kullandığımız yağlar ayrı ayrı kür olarak ta tek başlarına saçlara uygulanabilmektedir. Son derece faydalı saç bakım yağları arasındadır.

Saç dökülmesini engelleyen yağlar, sabunumuzda kullanarak etkisini gösterecek bitkisel yağlardır.

Sarımsaklı Sabun Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesini engelleyici sabununun tarifi geçersek, Öncelikle su ve kostiği açık havada karıştırıyoruz. Ardından tüm yağları birbirine karıştırıyoruz. Daha sonra oda sıcaklığına kadar soğuyan kostik-su karışımını yavaş yavaş yağımızın içerisinde döküyoruz. Bu şekilde yaklaşık 5 dakika karıştırdıktan sonra içerisine bir çimdik kaya tuzu atıp karıştırmaya devam ediyoruz.


Video silinirse youtube’da ara: Sarımsaklı Sabun Yapımı

Yaklaşık 30-35 dakika karıştırıyoruz. Sabun karışımı puding kıvamına Gelince, sabun karışımını kalıba döküyoruz.
Daha sonra üzerini Streç film ile kaplayıp, havluya sarıp bir gece havluda bekletiyoruz. Ertesi gün havludan alıp kalıbı ile birlikte 6 hafta boyunca serin ve kuru yerde saç dökülmesini engelleyen sabunumuzu sabunlaşma reaksiyonu tamamlanması için bekletiyoruz.

6 hafta sonra saç dökülmesine karşı etkili ev yapımı doğal sabunumuz Kullanıma hazır. Bu Ev yapımı bitkisel sabun , saç dökülmesine çözüm olacak organik sabunlar arasında yer alması muhtemeldir.

Evde kendimizin yapmış olduğu sarımsak sabunu, belki de saç dökülmesine karşı en iyi şampuan dan bile daha iyi gelecektir. Ayrıca sarımsaklı sabun, yağlı saçlar için şampuan ın yerini kısa zamanda alacaktır. El yapımı sarımsak sabunu , en etkili saç bakım ürünleri arasında yer alacak bir organik sabundur.
harikaevisleri. com

(Visited 49 times, 1 visits today)

ilgili yazılar

Leave a Comment